Aplikacje desktopowe

Aplikacje desktopowe (okienkowe) to kolejna grupa programów, które tworzymy na potrzeby naszych klientów. Istotą tego typu aplikacji jest fakt, że są one instalowane na komputerze użytkownika. Programy okienkowe mają dostęp do urządzeń komputera, co daje szereg dodatkowych możliwości związanych z realizacją operacji: wydruków, kodów kreskowych, kart dostępu itp.

 

aplikacje desktopowe

Przykładowe zastosowanie aplikacji desktopowych w Państwa firmie:

 

  • systemy transakcyjne,
  • systemy księgowe,
  • systemy wprowadzania danych,
  • POS – punkt obsługi sprzedaży,
  • POK – punkt obsługi klienta.

 

Aplikacje desktopowe charakteryzują się przede wszystkim wysokim stopniem niezawodności i bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że ich użytkowanie nie wymaga dostępu do Internetu, a instalacja oraz funkcjonowanie programu odbywa się na konkretnych komputerach. Projektowane i tworzone przez nas aplikacje desktopowe charakteryzują się wysokim stopniem kompatybilności, dzięki czemu program współpracuje z niestandardowymi urządzeniami takimi jak: kasy fiskalne, urządzenia sterujące, drukarki, urządzenia wskazujące. Pozostałe cechy programów okienkowych to:

 

  • wszechstronność,
  • szybkość działania,
  • funkcjonalność.

 

Nad każdym projektem aplikacji pracuje grupa dobrze wykwalifikowanych programistów. Naszym celem jest zaprojektowanie i stworzenie programu, który z jednej strony w pełni zrealizuje oczekiwania klienta, a z drugiej będzie bezpieczny, stabilny, przyjazny dla Użytkownika. Umiejętność połączenia tych funkcjonalności wynika z doświadczenia, które posiadamy w procesie projektowania i tworzenia aplikacji desktopowych. Szczegóły tego procesu znajdują się tutaj.

 

Co można zyskać wprowadzając do swojego biznesu programy desktopowe?

 

Jeżeli chcesz usprawnić działania firmy lub wprowadzić nowe innowacyjne pomysły wewnątrz swojego przedsiębiorstwa, aplikacja desktopowa jest doskonałym rozwiązaniem. Szczegółowe korzyści płynące z wdrożenia programów okienkowych uzależnione są od wielu czynników, np. cel, założenia, funkcjonalność. Przykładowymi korzyściami mogą być: redukcja kosztów, poprawa relacji z klientami, usprawnienie funkcjonowania działów firmy, ograniczenie biurokracji.

Wypełnij formularz: