Portfolio IT-Stream

 

System zarządzania automatami vendingowymi

Adres: www.evendo.pl

 

System zarządzania automatami vendingowymi
System zarządzania automatami vendingowymi

 

Cel:

Kluczowym aspektem systemu było wykorzystanie telemetrii wraz z aplikacjami komórkowymi do zbierania informacji o automatach. Telemetria powinna być zaprojektowana w ten sposób, aby po podłączeniu modemu do jakiegokolwiek automatu ten mógł bez problemu wysyłać informację o: sprzedaży, stanach gotówki w automatach, alarmach inwazyjnych, braku zasilania oraz o innych ważnych powiadomieniach.

 

Dodatkową aplikacją wspomagającą pracę serwisantów ma być aplikacja na telefony komórkowe z systemem Android. Aplikacja ta powinna pobierać dane z centralnej bazy danych o stanach automatów oraz wysyłać informacje o obsłudze jaką serwisant przeprowadził na przykład uzupełniając automat surowcami.

 

System powinien być zintegrowany i działać w formie e-usługi dostępnej dla każdego po rejestracji. Do tego powinien udostępniać użytkownikowi podstawowe dokumenty jakie oferują systemu ERP.

 

Realizacja:

System ERP zaprojektowany, wykonany i wdrożony został pod specyficznie działające automaty vendingowe. System ten obsługuje wiele magazynów w ramach, których mogą zostać złożone takie dokumenty jak: przyjęcie zamówienia, przesunięcie między magazynowe, przyjęcie wyrobu, wydanie zewnętrzne, rozchód wewnętrzny, faktury VAT. Magazyny mogą działać w różnych gospodarkach to jest LIFO lub FIFO.

 

System zawiera też szereg modułów pozwalających na obsługę poszczególnych automatów. Jedną z ciekawszych funkcji jest automatyczna zamiana cen automatów, wymuszana przez system. Oprócz tego system rejestruje sprzedaże online, rozlicza gotówkę oraz sprawdza czy nie ma braków w surowcach do produkcji produktów gotowych.

 

Aplikacja mobilna pozwala uniknąć "papirologii" związanej z obsługą automatu. Jest to nieocenione narzędzie, które w rzeczywiste sposób usprawnia prace firm vendingowych.

 


Wypełnij formularz: